Головна

ГІМН ДНЗ
Тридцять четвертий дитячий садок
Він приголубить усіх – всіх діток.
Він обігріє дитячі серця,
Дасть їм надію в майбуття.

ПРИСПІВ:
Краще нашого садочка не знайти
Ось прийди і в це повіриш зразу ти.
З нами разом ти цю пісню заспівай.
Віру в себе нашим діткам дай.

Діти тут рівні поганих нема.
Жалю не треба, бо туга одна.
Краще почуйте їх радісний сміх
В очі загляньте маляток усіх.

ПРИСПІВ:
Очі дітей вам розкажуть про все,
Що наш садочок тепло лиш несе,
Як всі піклуються тут про діток,
Як тут співають і водять танок.
ПРИСПІВ:

 

Ми сьогодні…
Наш спеціальний реабілітаційний навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад № 34» м. Суми Сумської області працює 15 років. Його відвідують 115 дітей, у кожного з них своя коротенька біографія, і своя, нажаль, довга історія хвороби.
Досвід роботи і перегляд нашого відношення до дітей з особливими потребами підтверджують істину – кожна дитина має право одержати необхідну освіту і виховання. У закладі розроблена ціла гнучка модель корекційно – реабілітаційної допомоги, яка включає в себе діагностичний, корекційний та соціально – реабілітаційні напрямки.

1  3

ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ
Фізична реабілітація спрямована на відновлення здоров’я, фізичного стану дітей з психофізичними вадами шляхом фізичних вправ і природних чинників (ранкова гімнастика, заняття з фізкультури, індивідуальні вправи під час фізкультпауз на заняттях, заняття фізкультурними вправами на прогулянках, корегуюча гімнастика, фізкультурні свята і розваги, рухливі ігри, індивідуально – корекційна робота з фізичного виховання, лікувальна фізкультура, лікувальний масаж, кінезіотерапія, гідрокінезіотерапія і літній оздоровчий період).

СОЦІАЛЬНА РЕАБІЛІТАЦІЯ
Соціальна реабілітація, яка є продовженням психологічної роботи спрямована на відновлення соціального статусу дитини, забезпечення соціальної адаптації у суспільстві та досягнення певної соціальної незалежності.

ТРУДОВА РЕАБІЛІТАЦІЯ
Трудова реабілітація передбачає формування у дітей навичок, необхідних для засвоєння побутової незалежності, розвиток і скоординованість основних рухових навичок дітей на основі вироблення спеціальних виробничих навичок (заняття в кабінеті працетерапії, ізотерапії: робота з деревом, парафіном, папером, нитками, тканиною, природнім матеріалом)

МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ
Медична реабілітація спрямована на відновлення втрачених чи недостатньо розвинених функцій дітей. Використовуючи проведення комплексного відновлюваного лікування, здійснюємо спеціалізовану медичну допомогу (вітамінізацію, фізіотерапію, імунопрофілактичні щеплення, раціональне харчування, лікування за призначенням лікарів).

ПЕДАГОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ
Педагогічна реабілітація, спрямована на подолання вторинних відхилень розвитку дітей. Проводяться підгрупові та індивідуальні заняття з вчителем – дефектологом, логопедом. Організовуються заняття з музичної терапії, казкотерапії, імаготерапії, ігротерапії, корекційно – розвивальні заняття на комп’ютері.

У закладі виховуються і навчаються діти з різним рівнем розвитку і фізичними можливостями. Ключовим принципом навчання і виховання дітей є інтеграція дітей з особливими потребами в колектив однолітків.

Пріоритетними напрямками роботи колектив навчально – виховного комплексу обрав всебічний розвиток дитячої особистості через інтеграцію виховних впливів; соціалізацію та інтеграцію дітей з особливими потребами; корекційно – відновлювальну, лікувальну, профілактичну роботу, допомогу сім’ям, в яких виховуються діти з особливими потребами шляхом проведення тренінгів, консультацій, зустрічей, бесід.

Використовують методики вітчизняних та зарубіжних колег. Спеціалісти закладу широко використовують інноваційні методики та терапії, які відповідають потребам самореалізації і розвитку здібностей дитини: снюзелен – терапія, Бобат – терапія, Петто – терапія, Монтессорі – терапія, кінезіотерапія, музикотерапія, піскотерапія, імаготерапія. Використовуються програми Міністерства освіти і науки України, авторські програми, втілюємо досвід роботи вітчизняних та зарубіжних спеціалістів.

 

 

Основні завдання навчально-виховного комплексу:

здійснення ранньої соціальної адаптації дітей з особливими потребами;

урахування в навчанні індивідуальних можливостей дитини;

залучення батьків та інших членів сім’ї дитини до участі у виховному процесі;

Пріоритетні напрямки роботи:

  • Формування культури здоров’я особистості, санітарно-гігієничних навичок;
  • Розвиток комунікативних здібностей дітей та  набуття практичних навичок ними соціально-морального досвіду суспільного життя;
  • Створення оптимальних умов для загального розвитку дітей;
  • Підготовка дитини до навчання у школі.
  • Корекційно-розвивальна спрямованість усіх видів роботи з дітьми.

Колектив закладу створив і постійно поповнює “банк ідей” для профілактичної роботи з корекції відхилень у розвитку особистості дітей з особливими освітніми потребами , до якого входять, корекційна ритміка, пісочна терапія, арттерапія,казкотерапія.
Основні лінії вдосконалення корекційно-виховної роботи

  • вдосконалення практики проведення бінарних занять;
  • активізація застосування технологій на засадах особистої творчості;
  • розширення включення в корекційно-виховний процес різноманітних технік арттерапевтичного напрямку;
  • систематизація та створення практичних матеріалів для ігрової діяльності на основі сучасних соціальних умов дійсності;

пошук найбільш ефективних сучасних корекційних і розивальних      ігрових технологій.

 

Шановні батьки!

У нашому  навчально-виховному комплексі №34  працює консультативний пункт «Батьківська вітальня».

Якщо Вас хвилює питання розвитку вашої  дитини, ви бажаєте дізнатись, як краще виховувати,  навчати, дбати про її здоров’я та  фізичний розвиток .

Звертайтесь, будь ласка, за консультацією до КУ Сумського НВК №34

Режим роботи консультативного пункту

«Батьківська вітальня» НВК №34:              середа з 14.30 по 17.30;

                                                                              четвер з 13.00 до 16.00

Запис на консультацію до фахівців КП здійснюється за телефоном: 

24-59-33 .  Наша адреса: м.Суми, вул Марії Раскової, 130

Ми будемо раді Вам допомогти!