Міжнародні зв’язки

Навчально-виховний комплекс  більше 20 років співпрацює з організацією «Віхерхайм»  м.Франкфурт  на  Одері  Німеччина.  Завдяки співпраці  28 педігогів закладу мали змогу пройти стажування у спеціальних реабілітаційних закладах Німеччини.     Переглянуті заходи обговорювалися за круглим столом, кращі елементи методик адаптувались та брались на замітку і впроваджувались у роботу.

З 2010 року триває  реалізація сумісного  проекту  «Вікна – дітям»  Німецької  організації  м. Франкфурта.  Так за п’ять  замінено   50  віконних блоків що складає  41% від загальної кількості.

Директор Шрамко Л.М. у червні 2012 року відвідала  спеціальні реабілітаційні заклади Німеччини для дітей з особливими потребами різних дошкільного та молодшого шкільного віку.  Завдяки її  ініціативи зав’язалися  стосуки з новою організацією Бармхерсіге Брюдер.

На базі закладу створено інформаційно-ресурсний центр спеціальної методичної літератури для спеціальних реабілітаційних закладів України. Продовжує  роботу міні-бібліотека з питань неповносправності, отримана від ВГО «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю»  за підтримки німецьких партнерів «Суми-допомога» та «Аксіон-менш». Понад 148 видань, а також аудіо, відеопродукції отримано навчально-виховним комплексом у рамках проекту «Створення національних ресурсних центрів».   Відтак педагоги та інші громадські організації міста та області, батьки мають змогу вдосконалювати свої знання і ефективніше допомагати дітям з особливими освітніми  потребами та їх родинам.