Фінансова звітність


Статут НВК №34

Шрамко Людмила Михайлівна – директор навчально-виховного комплексу, народилася 27 вересня 1954 року.

 

 

Освіта вища – закінчила Сумський Державний педагогічний інститут ім. А.С. Макаренка у 1978 році, учитель української мови та літератури; Київський державний педагогічний інститут ім. М.П. Драгоманова у 1997 році, учитель – дефектолог, вища категорія. Нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти України, Нагрудним знаком «Відмінник освіти України», Нагрудним знаком «Софія Русова», Дипломом лауреата щорічної Премії Верховної Ради України. Стаж роботи на посаді директора – 27 років, загальний педагогічний стаж – 33 роки.

Мобільний телефон: 050-92-39-185

 

1.      Загальні відомості про заклад

 

 

Адреса: 40020, м. Суми, вул. Раскової, 130; телефон (0542) 24-59-33,  е-mail ludmilashramko@yahoo.com

 

Дата створення закладу, його особливості

 

 

 

Дата заснування установи – 1965 рік.  З 1987 року – спеціальний дошкільний навчальний заклад.

 

 

З 2000 року – спеціальний реабілітаційний навчально-виховний комплекс: «Загальноосвітня школа 1 ступеня – дошкільний навчальний заклад №34», де навчаються учні з ДЦП.

Мова навчання у навчально-виховному комплексі – українська.

У 2014/2015 році у закладі 119 дітей: 104 дітей дошкільного віку, 15 учнів початкових класів. Освітні та корекційно-реабілітаційні послуги надають 40 педагогів. Серед них 14 спеціалістів вищої категорії.

Педагоги навчально-виховного комплексу  впроваджують інноваційні педагогічні технології, здійснюють комплексний  підхід до формування змісту та організації навчального процесу.

Головне кредо педагогів, які працюють у групах для дітей з різними нозологічними групами – особистісно – орієнтований підхід до кожного вихованця.

У закладі створена належна матеріально-технічна база, яка відповідає сучасним вимогам. Функціонує тренажерний зал, кабінет масажу та кінезіотерапії, комплекс сенсорно – моторного розвитку, велика та мала кулькові ванни, два зали лікувальної фізкультури, фізіотерапевтичний кабінет.  У роботі з дітьми використовуємо спеціальне обладнання для сидіння, стояння, пересування дітей з обмеженою руховою активністю. Групи, де виховуються діти з даним діагнозом, коридори закладу облаштовані поручнями для самостійного пересування. Придбані спеціальні меблі за методикою Петто та спеціальне реабілітаційне обладнання для роботи з дітьми, які мають вади у фізичному розвитку.

Транспортування дітей від дому до навчального закладу здійснюється мікроавтобусом Газель.

Форма власності Заклад знаходиться в комунальній власності Сумської міської ради.

 

 

 

Основні напрями діяльності Головною метою корекційно – реабілітаційної роботи в НВК № 34 — є   корекція психофізичного розвитку і формування особистості дитини, забезпечення соціально – психологічної реабілітації, адаптації та інтеграції дитини в суспільство.

 

 

У процесі реалізації головної мети нами вирішуються наступні основні завдання: освітні – забезпечити дитині певний рівень освіти; корекційно – відновлювані: сприяти формуванню компенсаторних механізмів розвитку дитини та соціалізації її особистості.

Одним із головних принципів педагогічної діяльності є мультидисциплінарний підхід – це взаємозв’язок та співпраця команди учителів — дефектологів, вихователів, учителя – логопеда, практичного психолога, музичних керівників, інструкторів ЛФК, медперсоналу, батьків.

Фізичну реабілітацію спрямовуємо на відновлення здоров’я, фізичного стану дітей з психофізичними вадами шляхом впровадження фізкультурно – оздоровчих заходів.

Трудовій реабілітації у навчально – виховному комплексі приділяється особлива увага. Вона передбачає пристосування дітей до подальшого життя в суспільство, збагачення уявлень про навколишнє середовище в процесі праці, скоординованість основних трудових навичок.

Соціальна реабілітація спрямована на відновлення соціального статусу дитини, забезпечення соціальної адаптації у суспільстві та досягнення певної соціальної незалежності. Педагоги докладають  зусиль, щоб допомогти дітям з особливими потребами набути знання, уміння і навички, які будуть супроводжувати їх все життя, навчати долати труднощі.

2. Основні показники результативності діяльності

 

 

Протягом 15 років між НВК № 34 та організацією «Віхернхайм» міста Франкфурт на Одері ФРН існує міцна творча співпраця. За ці роки 30 педагогів пройшли стажування в спеціальних закладах ФРН з метою обміну досвідом роботи та вивчення системи навчання, виховання дітей з особливими потребами. Зав’язані дружні стосунки з Мистецько – терапевтичним центром «Не протоптана стежина», з  організаціями  України  м.Львова, м. Ужгорода, м. Одеси, м. Києва, м. Біла-Церква. Педагогічний колектив та батьківська громадськість  є членами всеукраїнської  громадської організації «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю» та  членами Асоціації корекційних педагогів. Педагоги  закладу пройшли модульні курси з питань соціальних послуг в громаді для розумово – відсталих дітей. Школа співпрацює з вищими навчальними закладами міста.

Гордістю навчально- виховного комплексу є випускниця закладу Безкоста  Даша, яка брала участь у виставці- фестивалі «Не спокій серця» за що отримала перше місце в номінації «Дитяча творчість». Стала номінантом премії «Гордість країни» каналу СТБ та фонду В. Пінчука. Роботи  Дарини були виставлені в м.Києві у Національному музеї Т.Г.Шевченка.  У листопаді 2013 року   творчі досягнення Дарини були представлені педагогічному колективу, батькам, дітям навчально-виховного комплексу.

З 2012 року підтримується волонтерська робота педагогів навчально – виховного комплексу та благодійної організації м. Львів.

Одним із найважливіших чинників соціальної інтеграції дітей з особливими потребами є формування відповідних правових основ, що регламентують сприятливі умови  для інтеграції, формуванню позитивних стосунків  між усіма членами суспільства. З цією метою протягом 2013-2014 навчального року проходили зустрічі вихованців навчально-виховного комплексу № 34  з дошкільнятами  та     учнями початкового відділення НВК №41, Сумською  спеціальною школою, центром «Сприяння» товариством «Феліцитас». Проведені сумісні заходи до 3 грудня- міжнародного дня інвалідів, Міжнародного дня захисту дітей – 1 червня з Сумським технікумом харчової промисловості НУХТ. Проведені екскурсії по місту Суми, родинні зустрічі у ресторанному комплексі   «Голстрім». За ініціативи адміністрації до Міжнародного дня інвалідів – 3 грудня організовано зустріч випускників закладу. Матеріали висвітлені на сторінках газети «Ваш шанс» та Сумському обласному телебаченні.

Діти закладу  беруть участь у святах  розвагах, конкурсах. У грудні 2013 року вихованці навчально-виховного комплексу приймали участь у міському конкурсі «Усі різні-усі рівні» де 5 учасників стали лауреатами. Завдяки проведеним заходам,  діти починають розуміти свою унікальність у властивих їм природних здібностях, почуваються значущими й повноцінними особистостями. Заклад приймав участь у Всеукраїнському конкурсі на кращий стан фізкультуртно-оздоровчої роботи. За підсумками конкурсу навчально-виховний комплекс зайняв друге місце на обласному рівні.

У вищих навчальних закладах I – IV рівня акредитації навчаються 5%  випускників навчально-виховного комплексу з дитячим церебральним паралічем.

Кадровий склад навчально – виховного комплексу № 34

 1. Директор – 1 посада
 2. Вихователь – методист – 1 посада
 3. Учителі – дефектологи – 9 посад
 4. Учитель – логопед- 1 посада
 5. Практичний психолог – 1 посада
 6. Музичний керівник – 2 посади
 7. Вчитель початкових класів – 2 посади
 8. Вихователь групи продовженого дня – 2 посади
 9. Вихователі – 23 посади
 10. Інструктор з фізичної культури – 1 посада
 11. Бухгалтер – 2 посади
 12. Лікар – 1 посада
 13. Сестра медична старша – 1 посада
 14. Сестра медична – 1 посада
 15. Завідуюча господарством – 1 посада
 16. Діловод – 1 посада
 17. Помічники вихователів – 12 посад
 18. Кухар – 2 посади
 19. Сторож – 2 посади
 20. Двірник – 1 посада
 21. Робітник по обслуговуванню – 0,5 посади
 22. Підсобний робітник – 1 посада
 23. Комірник – 1 посада
 24. Водій – 1 посада

Педагогічний колектив дошкільного відділення комплексу працює    програмами «Програма розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю», «Програма розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко»,  «Комплексна програма розвитку дітей дошкільного віку з аутизмом «Розквіт», «Програма для дітей дошкільного віку з порушенням опорно-рухового апарату».

Мова викладання у закладі: українська.

Навчально    –    виховний      комплекс    укомплектований на 100% педагогічними    кадрами та  обслуговуючим персоналом.   Вакантних посад  у закладі немає.

Матеріально-технічна база НВК, відповідно до Типового переліку обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок в дошкільних навчальних закладах, затверджений наказом МОН України від 11.09.2002 №509 становить 96% .

Направлення дітей до навчально – виховного комплексу здійснюється  на бажання батьків (осіб, що їх замінюють) на підставі  висновків відповідних психолого – медико – педагогічних консультацій.

Комплектування навчально – виховного комплексу здійснюється уповноваженим органом спільно з керівником (директором навчально – виховного комплексу).

Зарахування дітей до навчально – виховного комплексу  проводиться, як правило, до початку навчального року наказом директора на підставі таких документів:

 • направлення уповноваженого органу;
 • заяви батьків або осіб, які їх замінюють;
 • копії свідоцтва про народження дитини;
 • висновку психолого-медико-педагогічної консультації;
 • особової справи (витягу з особової справи) та документа про наявний рівень освіти (крім дітей, які зараховуються до підготовчого, першого класів);
 • індивідуальної програми реабілітації інваліда (для дитини-інваліда);

–  довідок про стан здоров’я дитини: «Медична карта дитини» (ф. № 026/о); витяг з «Історії розвитку дитини» (ф. № 112/о) з даними про результати аналізів (загальний аналіз крові та сечі, мазок із зіва на дифтерію, аналіз калу на дезгрупу, яйця глистів, зшкребок на ентеробіоз); копії «Карти профілактичних щеплень» (ф. № 063/о); довідки закладу охорони здоров’я про те, що дитина не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.

Усі діти з недорозвиненням мовлення повинні мати висновок сурдолога.

Для зарахування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, окрім зазначених, подаються  документи, передбачені пунктом 37 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866.

Для дітей з особливими освітніми потребами створено бар’єрний доступ. Коридори та групи для дітей з порушенням опорно – рухового апарату облаштовано поручнями. Територія навчально – виховного комплексу облаштована пандусами. Здійснюється підвезення дітей до закладу мікроавтобусом Газель зранку та ввечері.

Звіт РВК 83

Звіт ЗСО1

Звіт ЗНЗ – 1

Додаток до звіту ЗНЗ – 1