Наші досягнення

Педагоги  Сумського спеціального навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа 1 ступеня – дошкільний навчальний заклад №34»   брали  участь у  Всеукраїнській нараді  “Виконання Конвенції ООН про права інвалідів в сучасних умовах” організованій 8-9 жовтня   Всеукраїнською  громадською організацією «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб із інтелектуальною недостатністю» спільно з Мінсоцполітики.

Під час наради підготовлено звернення до Президента та Уряду щодо виконання рекомендацій Україні від Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю (2015), розроблено стратегічних план діяльності Коаліції на наступні 5 років, а також план комплексної адвокації статті 19 вище зазначеної Конвенції, адже 34 тисячі людей з психіатричними діагнозами знаходяться в місцях несвободи – інтернатах. Окрім того, НДО обговорили кроки щодо подальшої спільної діяльності в умовах сучасної кризи.

Захід проводився в рамках проектів та програм ВГО «Коаліція», а саме: 1. «Просування політичного діалогу між українськими НДО та виконавчою владою з питань адміністративних послуг для осіб з інтелектуальною недостатністю» за фінансової підтримки Європейського Союзу, 2. «Фінансова підтримка громадських організацій інвалідів» за фінансової підтримки Міністерства соціальної політики України та Фонду соціального захисту інвалідів.

Серед учасників: Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю  – Сушкевич В.М., з яким обговорено план взаємодії задля покращення становища людей з ІН в Україні, представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства соціальної політики, Представництва Європейського Союзу в Україні, місцевих органів виконавчої влади, комунальних закладів та недержавних організацій для людей з інтелектуальними порушеннями, вищих навчальних і дослідницьких закладів. Усього в нараді взяли участь 181 особа.

Вчитель-дефектолог начально-виховного комплексу Краузе В.В. 13-14 жовтня  брала участь  у міжнародній конференції по аутизму «Відкриваючи  двері». Метою конференції – поширення інформації про провідні сучасні методики корекції та навчання дітей з аутизмом. Учасники поділилися  досвідом практиків зі США та Ізраїлю у сфері надання освітніх послуг людям з аутизмом. Обговорили питання раннього втручання, підходів у корекційнії аутизму, особливостях навчання дітей з аутичним спектром розвитку та інклюзивного навчання дітей – аутистів. Даний захід відбувся за підтримки Міністерства освіти і науки України, Асоціації соціальний захист. Вісім батьків закладу мали змогу переглянути конференцію та взяти участь в обговорені виховання дітей з раннім дитячим аутизмом в он-лайн трансляції.

Директор Шрамко Л.М., педагоги закладу взяли участь у Міжнародному конгресі зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітації з проблеми корекційно – реабілітаційної діяльності: стратегії розвитку у національному та світовому вимірі.

Досвід роботи педагогів навчально-виховного комплексу  Шрамко Л.М., Куриленко І.М., Кійко Л.В., Казмерчук Л.А., Наумової В.Й., Краузе В.В., Шинкаренко Т.І. були представлені на секційних засіданнях конгресу.

15 жовтня 2016 року в рамках   Тижня сім`ї для батьків проведений тренінг на тему «Адаптація дітей з особливими потребами до умов дошкільного навчального закладу». У заході прийняли участь 18 батьків дітей, які вступили до закладу у вересні 2016 року. Педагоги навчально-виховного комплексу та голова Всеукраїнської  громадської організації «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб із інтелектуальною недостатністю» Кравченко Олена обмінялися досвідом щодо виховання та  адаптації дітей з особливими освітніми потребами. За підсумками тренінгу батькам надані рекомендації щодо адаптації дітей з особливими освітніми потребами до ДНЗ.

13 жовтня директор Шрамко Л.М. провела круглий стіл для голів батьківських  комітетів груп, класів.  Обговорювалися питання плану роботи батьківської ради у  2016-2017 навчальному році, підсумки оздоровчого періоду 2016 року, підготовки навчально-виховного комплексу до навчального року та порядок  зборів батьківських коштів.

З 22.11.2016 по 24.11.2016 вихователь-методист Куриленко І.М. брала участь у Всеукраїнській конференції з проблеми «Реабілітація дітей  з комплексними ураженнями. Проблеми та перспективи» в м.Ужгород організованої за сприяння ВГО «Національна Асамблея інвалідів України».

Під час конференції «Впровадження послуги раннього втручання в Україні. Актуальний стан та виклики. Інноваційний підхід до реабілітації дітей та дорослих з інвалідністю» був представлений досвід роботи КУ Сумського реабілітаціонного навчально – виховного комплекса «Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад №34» вихователем –методистом щодо надання освітніх та реабілітаційних послуг дітям з особливими освітніми потребами.